Ara
  • Ayşe Serra Saygili

Tasarım Odaklı Düşünme ile BÜTÜNE FAYDAYaklaşık 1 aydır ülkemizde de bulunan bu olağanüstü halden hepimiz farklı düzeylerde etkilendik. Sağlık çalışanları, yaşlılar, gençler, evde kalmak zorunda olanlar, çalışmak zorunda olanlar ve daha nicesi... Hepimiz de başımıza gelen farklı durum ve zorluklarla baş etme mücadelesi içindeyiz.


Herşeyden önce izole olmamızın büyük önem taşıdığı bir durumda “elimizden ne gelebilir ki?!” diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat şu anda küçücük bir destek ya da moral bile birçok insanın hayatını değiştirebilir. İşte bu yüzden bu işte birlikteyiz Türkiye.

Hepimizin güçlü yönleri farklı. Bazılarımız planlamada iyi, bazılarının sosyal medyada takipçisi çok, bazılarının çok iyi bir iletişim ağı var, bazıları ise kelimelerle harikalar yaratabiliyor.

Biz de bu güçlü yönlerimizi bir araya getirerek harikalar yaratabileceğimize inandığımız bu projeyi başlatmak istedik;

“Tasarım Odaklı Düşünme inovasyon metodolojisini kullanarak BÜTÜNE FAYDA sağlayabilecek yeni ve yaratıcı fikirler geliştirmek.”


Bu zamana kadar işimizi geliştirmek için kullandığımız inovasyon metodolojilerini şimdi bütüne fayda sağlamak için kullanacağımız bir süreç başlıyor. Tasarım odaklı düşünme yaklaşımıyla bilgi birikimlerimiz ve düşünce gücümüzü bir araya getirerek nasıl güçlenebileceğimizi bulacağımız bu workshop serisini şimdiden bizimle birlikte yürütme kararı vermiş olan Muhabbet oluşumunun kurucularından Jamie Gülcan’a teşekkür ediyoruz.


Sizleri bu anlamlı olayı düşünmeye ve güçlerimizi birleştirip üretmeye, bütüne faydalı olmaya davet ediyoruz. Evde sıkılmamanın en iyi yolu üretip, fayda sağlayan bireyler olmaya çalışmak, en azından denemek olabilir. Ne dersiniz?


BÜTÜNE FAYDA ATÖLYE ÇALIŞMASI PROGRAMI:

Katılmak için buradan kaydolabilirsiniz.


Biraz klişe olacak ama bugün burada kullanmazsak futbol maçlarından başka nerede kullanacağımızı bilemiyoruz:


BİRİMİZ HEPİMİZ, HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN TÜRKİYE

BÜTÜN İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör